Konstrukcja ploty z Winylu na plot i furtę ze sztachet nie potrzebuje pozwolenia na budowę ani zgłaszania tego faktu do urzędu z wyjątkiem kilku przypadków.

Projekotwanie balaski PVC na ogrodzenie i bramkę ze sztachet nie wymaga zezwolenia na budowę oraz zawiadamiania tego faktu gminie z wyjątkiem szczególnych przypadków.

Sztachetki z plastyku na ogrodzenie i bramę sztachetowa nie przekraczające poziomu 2,2 m stawiane pośrodku dwoma ościennymi nieruchomościami nie potrzebują żadnych formalności urzędowych. Tyczy się to tez ogrodzeń prowizorycznych ochraniających plac budowy.

    Zgłoszenia trzeba dokonać gdy:

  1. stawiamy ogrodzenia od strony ulicy, torów kolejowych i innych miejsc publicznych (nie tyczy się to płotów przy drogach prywatnych oraz wew. nie będących drogami generalnymi)
  2. budowa ogrodzenia przekraczającego 2,2 m wysokości bez względu na położenie ogrodzenia.
  3. Zgłoszenia budowy ploty z Winylu na ogrodzenie i bramkę sztachetowa dokonuje się w miejscowym starostwie powiatowym albo urzędzie miasta.
  4. Zgłoszenie zamiaru budowy ogrodzenia powinno określać rodzaj ogrodzenia, metodę dokonania jego instalacji a także planowany dzień zapoczątkowania budowy.
  5. Niezależnie od zgłoszenia należy dołączyć oświadczenie o upoważnieniu do dysponowania nieruchomością w zamiarach budowlanych i o ile jest to potrzebne przez starostwo zarys ogrodzenia.

Niekiedy do konstrukcji ogrodzenie Winylowe na plot i bramkę ogrodzeniowa potrzebne są ponadprogramowe uzgodnienia tj. np. aprobata administratora drogi na miejsce zjazdu.

Budowę ogrodzenia można zacząć po 30 dobach od chwili zgłoszenia zamiaru jego budowy, o ile starostwo nie wniesie wcześniej sprzeciwu. Protest może być w sytuacji, kiedy zamierzane ogrodzenia Winylowe na plot i furtkę sztachetowa jest niekompatybilne z uzgodnieniami lokalnego planu zagospodarowania przestrzennego np. może być w pasku drogowym projektowanej szosy. W przypadku kiedy przewidywane ogrodzenia plastykowe na plot i bramkę ogrodzeniowaprawdopodobnie może grozić bezpieczeństwu ludzi bądź mienia, np. poprzez ograniczanie widoczności, konstrukcja takiego ogrodzenia może potrzebować pozyskania pozwolenia na jego budowę.
Zgłoszenie zamiaru budowy ogrodzenia jest ważne przez czas dwóch lat. Wstrzymanie zapoczątkowania robót przez ów okres skutkuje unieważnieniem zgłoszenia oraz w wypadku ochoty postawienia ogrodzenia konieczne staje się kolejne zgłoszenie tego faktu.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Connecting to %s