Trwałe płoty drewniane

Trwałe ogrodzenia z drewna

Niewłaściwie zabezpieczone płoty drewniane prędko się dewastują i mogą nieodwracalnie stracić swój dotychczasowy urok oraz cechy. Decydując się na używanie drzewa na płot wskazane jest poznać typy konserwacji i konserwacji takiego ogrodzenia. Tylko wówczas zdołamy napawać się jego pięknem przez długie lata.

Wszelakie prace konserwujące ogrodzenie z drewna należy rozpocząć od właściwego i skrupulatnego przygotowania towaru na ogrodzenie, albowiem od tego zależy efekt finalny naszych prac. Przed użyciem produktów do ochrony i dekoracji płotów z drewna istotne jest oszacowanie, czy drewno jest czyste, suche i czy nie dźwiga objawów biokorozji. Dopiero po zwieńczeniu obróbki drzewa na płot możemy przejść do aplikacji preparatów konserwujących.

Pielęgnację, głównie w przypadku surowego drewna ogrodzeniowego, powinniśmy rozpocząć od naniesienia 1-2 warstw bezbarwnego impregnatu fachowego, który zabezpiecza drewno ogrodzeniowe przed grzybami, sinizną tudzież robalami. Jak ochronimy już nasze ogrodzenie przed progresem biokorozji, powinno się nanosić kolejne preparaty, jakie asekurują je przed czynnikami atmosferycznymi- wodą oraz promieniowaniem UV. Jeżeli reflektujemy zdołać zachować naturalny odcień drewna naszego ogrodzenia, winniśmy zastosować bezbarwny lakier do użyć zewnętrznych. Jeśli zaś zależy nam na nadaniu naszemu płotu sprecyzowanego atramentu, winnyśmy sięgnąć po impregnat koloryzujący lub lakierobejcę.

W pierwszym wypadku środek konserwujący wsiąknie w drzewo, ochroni ogrodzenie od środka, ale nie stworzy na jego nawierzchni osłonowego filmu. Konserwowane w ów sposób płot zostanie matowe i naturalne w dotyku. Jeśli zależy nam na lepszej i trwalszej asekuracji płotu, powinniśmy zaimplementować lakierobejcę. Lakierobejca wykreuje na nawierzchni malowanego ogrodzenia lakierowy film, który efektywniej niż w wypadku impregnatu konserwuje płot przed ujemnym działaniem elementów atmosferycznych.

Jak widać ażeby ogrodzenia z drzewa były trwałe należy przeznaczyć im dużo uwagi i opieki.

Całkiem inaczej jest w przypadku płotów wykonanych z plastiku. Ów rodzaj płotów jest w pełni wytrzymała na warunki atmosferyczne przez co nie wymaga konserwacji. Ogrodzenia PCV nie podlegają również biokorozji wskutek tego dogadzają swoim właścicielom przez długie lata.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s