Wszelkie ogrodzenie z plastyku są nieodłącznym elementem wszelkiej posesji.


Rzadko kto wyobraża sobie dom bez płotu. Aby można się było dostać na teren własnej posesji niezbędna jest furtka a także brama.

Niewątpliwie bramy i furty ogrodzeniowe winny być solidnie skonstruowane dlatego ze narażone są na znacznie większe obciążenia aniżeli pozostała cześć balaski z plastiku na ogrodzenie i furtę ze sztachetek. Toteż jakie powinny być furty oraz bramy ogrodzeniowe? Każda furta winna być na tyle szeroka żeby pozwalała swobodne przejście bez przeciskania się.
Furtka powinna również zapewniać przejazd wózkom dziecięcym a także osobom niepełnosprawnym. Najczęściej przyjmuje się że furtka ogrodzeniowa winna mieć min. 1m szerokości. W zależności od ułożenia furta ogrodzeniowa może być prawo lub lewostronna otwierana. Ze względu na to że przęsła ogrodzeniowe zazwyczaj są zawieszone ponad murkiem bramka winna znajdować się troszkę wyższa niż przęsło ogrodzeniowe ażeby plot z plastyku na ogrodzenie i furtę sztachetowa było równej wielkości.

Przy wyborze plot plastikowe na plot i bramkę ze sztachetek istnieje więcej możliwości.


Bramy ogrodzeniowe mogą być jedno albo dwu skrzydłowe. Poza doborem ilości skrzydeł bramy w zależności od zabudowania posiadłości brama może być przesuwna albo rozwierana. Ażeby ułatwić obsługę do każdej bramy można zamontować automat dzięki któremu brama będzie się automatycznie rozwierała.

Decydując się na bramę przesuwna powinno się wziąć pod uwagę fakt że plotki PCV przy bramie winno być na tyle długie ażeby cala brama się za nim schowała. Bramy rozwierane z kolei potrzebują przestrzeni by bramę można było swobodnie otworzyć. Jeśli chodzi o wielkość bramy to można ja dostosować indywidualnie wg potrzeb, chociaż przyjęło się ze powinna ona mieć minimum 3m szerokości. Najważniejsza decyzja jest wybór towaru z którego brama wjazdowa i furtka ma być wykonana. Te 2 moduły ogrodzenia nie powinny odbiegać ani kształtem ani materiałem od reszty ogrodzenia żeby plotki PCV na plot i furtę ze sztachet prezentowało się jednolicie. W sprzedaży dostępne są bramy a także furtki ogrodzeniowe z PCV, metalowe ogrodzenia (w tym bramy i furtki) a także drewniane ogrodzenia (sztachety jakie można wykorzystać do zapełnienia bramy ewentualnie furty).

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Connecting to %s